Oldalak

2015. február 18., szerda

INTERJÚ

Gercsák Szabina súlycsoportot vált!

Az ausztriai világkupán ötödik helyezett Gercsák Szabinát kérdeztük az ausztriai ötödik helyéről, majd kiderült, a hétvégén már a 70 kilósok között indul Düsseldorfban.

Gercsák Szabina számára új súlycsoportjában nagy ajándék lenne a riói kvóta

Milyennek ítéled meg az oberwarti ötödik helyedet?
Valójában az 5. hellyel nem volt különösebb
problémám azon kívül, hogy a sorsolásból ítélve jöhetett volna jobb eredmény is. Igazából az zavart inkább, hogy két olyan embertől kaptam ki, akiket eddig megvertem általában. Ez egy kicsit elgondolkodtatott pár dolgon...


Mik a céljaid, ebben a kiemelt olimpiai kvalifikációs évben?
Az idei évet 63 kilogrammban kezdtem, de nagyon sokat
és nehezen kellett fogynom. Úgyhogy most az edzőmmel közösen úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk a 70 kilót. Igazából a 63 kilósok között eddig megszerzett pontokkal nem bukok sokat. Ettől függetlenül, a 70-es súlycsoportba még bele kell erősödnöm és most egyelőre ez az elsődleges cél.


Ezek után melyek lesznek a fő versenyeid idén, amin szeretnél jól teljesíteni?
Mivel új súlycsoport lesz, így új kihívások elé is nézek. A saját korosztályomban is nyilván szembe kell néznem a junior mezőnnyel és mivel mindenki ismeretlen, ezért idén egy nagy feladat lesz számomra ez az egész év.


Mennyi esélyt látsz új súlycsoportodban a riói kvalifikációra?
A kvalifikációról nem szeretnék beszélni. Ha
kijutok akkor nagyon örülni fogok, ha viszont nem, akkor a biztos cél, a tokiói olimpia felé tekintek!


Mit szólsz ahhoz, hogy Glasgow-tól elvették az Eb-t, miben változtatja ez meg a felkészülésedet?
Nem örülök neki, mint ahogy senki sem. Sajnos
így át kell írni a versenynaptárat is, de valószínűnek tartom hogy az EJU megoldja ezt a problémát. Remélhetőleg olyan módon, ami mindenkinek kedvező lesz.

Judogi Magazin / Fotó: facebook.com