Gercsák Szabina súlycsoportot vált!
Az ausztriai világkupán ötödik helyezett Gercsák Szabinát kérdeztük az ausztriai ötödik helyéről, majd kiderült, a hétvégén már a 70 kilósok között indul Düsseldorfban.
![]() |
| Gercsák Szabina számára új súlycsoportjában nagy ajándék lenne a riói kvóta |
Milyennek ítéled meg az oberwarti ötödik helyedet?
Valójában az 5. hellyel nem volt különösebb
problémám azon kívül, hogy a sorsolásból ítélve jöhetett volna jobb eredmény is. Igazából az zavart inkább, hogy két olyan embertől kaptam ki, akiket eddig megvertem
általában. Ez egy kicsit elgondolkodtatott pár dolgon...
Mik a céljaid, ebben a kiemelt olimpiai
kvalifikációs évben?
Az idei évet 63 kilogrammban kezdtem, de nagyon sokat
és nehezen kellett fogynom. Úgyhogy most az edzőmmel közösen úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk a 70 kilót. Igazából a 63 kilósok között eddig megszerzett pontokkal nem bukok sokat. Ettől függetlenül, a 70-es súlycsoportba még bele kell erősödnöm és most egyelőre ez az elsődleges cél.
Ezek után melyek lesznek a fő versenyeid idén, amin
szeretnél jól teljesíteni?
Mivel új súlycsoport lesz, így új kihívások elé is nézek. A saját korosztályomban is nyilván szembe kell néznem a junior mezőnnyel és mivel mindenki ismeretlen, ezért idén egy nagy feladat lesz számomra ez az egész év.
Mennyi esélyt látsz új súlycsoportodban a riói kvalifikációra?
A kvalifikációról nem szeretnék beszélni. Ha
kijutok akkor nagyon örülni fogok, ha viszont nem, akkor a biztos cél, a tokiói olimpia felé tekintek!
Mit szólsz ahhoz, hogy Glasgow-tól elvették az
Eb-t, miben változtatja ez meg a felkészülésedet?
Nem örülök neki, mint ahogy senki sem. Sajnos
így át kell írni a versenynaptárat is, de valószínűnek tartom hogy az EJU megoldja ezt a problémát. Remélhetőleg olyan módon, ami mindenkinek kedvező lesz.
Judogi Magazin / Fotó: facebook.com
