Oldalak

2015. február 20., péntek

INTERJÚ

Bravúros bemutatkozás a felnőttek között!

Salánki Evelin számára a tapasztalatszerzés miatt volt különösen is fontos a múlt hétvégi ausztriai olimpiai kvalifikációs világkupa, ő viszont rögtön egy ötödik hellyel debütált.

Salánki Evelin (kékben) nem ijedt meg esélyesebb vetélytársaitól sem


A múlt hétvégi helyezetteinkkel készült interjúsorozat utolsó fejezetéhez érkeztünk, így Gercsák Szabina (63 kg) és Pupp Réka (48 kg) után Salánki Evelint (78 kg) kérdeztük.

Milyennek ítéled meg ezt az ötödik helyedet?
A hétvége előtt mikor még nem tudtam a sorsolásom és,hogy kikkel fogok összekerülni, úgy gondoltam, hogy ha nekem azt mondják, hogy ötödik leszek, elfogadom mivel első kvalifikációs felnőtt versenyem volt az oberwarti, első éves U23-as évem kezdetén.

Előbb két ipponnal nyertél a verseny során, majd a következő két meccseden kétszer is ipponnal kaptál ki. A japán lány különösen is jól áll a világranglistán. Ezért nyert könnyedén, vagy esetleg más oka volt?
Így, hogy az első két meccsem ipponnal tudtam nyerni olyanok ellen, akiktől már egyszer vereséget szenvedtem, úgy gondoltuk Fábián Béla edzőmmel – aki erre a megmérettetésre elkísért –, hogy aznap formában vagyok és ebből érem is lehet. Ezért is voltam úgy vele, hogy azért, mert japán az ellenfelem, még meg tudom verni, és lehet előnyöm is volt, hogy nem tudtam az eredményeiről ezért próbáltam úgy nekiállni, hogy le tudom győzni. Ez végül nem úgy alakult, mint szerettem volna. Sajnos ez a meccs gyorsan véget ért. Majd következett a bronzmérkőzés ahol csakugyan nem tudtam, hogy az angol lány olimpiai ezüstérmes. Egy nagyon szép kezdés után ahol egy wazarival vezettem, majd az angol lány rutinból a hátránytól függetlenül oly módon meg tudta fordítani a meccset, hogy egy kaszáló csípőből sajnos ipponra estem, és így nem tudtam felállni a dobogóra. A verseny után viszont már úgy gondolom, hogy meglehetett volna az érem, ha jobban betartom a taktikai tanácsokat. Remélhetőleg az elkövetkező versenyeken már érmet is tudok szerezni.

Milyennek láttad a felnőtt mezőnyt?
A felnőtt mezőnyhöz még úgy érzem erőben, és taktikában sokat kell fejlődnöm, a súlyom már kezd alakulni, és persze még sok rutint kell szereznem.

Mik a terveid idén?
Ebben az évben szeretnék az U23-as Európa-bajnokságon érmet szerezni és a további felnőtt versenyekbe is szeretném megállni a helyem, legalább így mint most, de még jobban. Most vár ránk egy edzőtábor Düsseldorfban, majd úgy beszéltük Csernoviczki Csaba edzőmmel, hogy a tábor után a prágai megmérettetést is megpróbáljuk, remélhetően nagyobb sikerrel.


Judogi Magazin / Fotó: facebook.com/Ferenci Roland