Érmeket szállítottak a soproni fiatalok!
Nívós ausztriai versenyen vett részt a Soproni Judo SE utánpótlása, akik egy arany-, két ezüst- és két bronzéremmel tértek haza a szomszédból.
Az ausztriai Bruck am der Muhr településen fiatal cselgáncsozóktól volt hangos a helyi csarnok. Ami viszont számunkra még fontosabb, hogy magyar sikerektől is hangosra sikeredett ez a magas színvonalú verseny. A Császár Adél és Császár Alíz páros egyaránt negyedik hellyel térhetett haza. Előbbi az U14-esek, míg utóbbi az U10-esek versenyében maradt le egy hajszállal a dobogóról.
A fiú U12-esek között Hermann Benedek 34 kg-ban, Nikl Dominik pedig 50 kilóban szerzett bronzérmet. Utóbbi judós 55 kg-ban is megmérette magát, ahol eggyel fényesebb medália jutott ki neki második helyezésének köszönhetően.
A legjobb lány Hohner Zsófia lett magyar részről, aki az U10-es 40 kg-os kategóriában végzett a dobogó második fokán. Kerékgyártó Patrik érdemelte ki a nap legjobb magyarja címet, ugyanis ő az U14-esek küzdelmeitől aranyéremmel a nyakában térhetett haza.
Gratulálunk mindannyiuknak a kiváló eredményekhez!
Hermann Benedek egyik küzdelme videón:
Judogi Magazin / Fotó: Facebook/Soproni Judo SE
