Oldalak

2015. február 16., hétfő

JUDO EB

Elvették Glagow-tól az Eb-t!

Az Európai Cselgáncs Szövetség (EJU) visszavette Glasgow-tól az áprilisi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság rendezési jogát.

Nem Glasgow-ba mennek Európa judósai áprilisban!

A EJU honlapjának tájékoztatása szerint a brit szövetség (BJU) többszöri figyelmeztetés ellenére olyan szponzori megállapodást kötött, amely ellentétes az EJU érdekeivel. Ezen kívül a britek az esemény jogdíját is elmulasztották befizetni az előírt határidőre, ami ugyancsak szerződésszegésnek minősül.

Az EJU végrehajtó bizottsága ezért egyhangú szavazással úgy döntött, hogy elveszi a rendezés jogát Glasgow-tól, egyúttal jelezte, igyekszik mielőbb megoldást találni az Eb megfelelő színvonalú megrendezésére.

MTI / Fotó: eurojudo2015.com