Elvették Glagow-tól az Eb-t!
Az Európai Cselgáncs Szövetség (EJU) visszavette Glasgow-tól az áprilisi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság rendezési jogát.
![]() |
| Nem Glasgow-ba mennek Európa judósai áprilisban! |
A EJU honlapjának tájékoztatása szerint a brit szövetség (BJU) többszöri figyelmeztetés ellenére olyan szponzori megállapodást kötött, amely ellentétes az EJU érdekeivel. Ezen kívül a britek az esemény jogdíját is elmulasztották befizetni az előírt határidőre, ami ugyancsak szerződésszegésnek minősül.
Az EJU végrehajtó bizottsága ezért egyhangú szavazással úgy döntött, hogy elveszi a rendezés jogát Glasgow-tól, egyúttal jelezte, igyekszik mielőbb megoldást találni az Eb megfelelő színvonalú megrendezésére.
MTI / Fotó: eurojudo2015.com
