Újabb ötödik hely a hölgyektől!
Szombaton Gercsák Szabina és Pupp Réka sikerének örülhettünk, míg vasárnap Salánki Evelin zárt ötödikként a nőknél.
![]() |
| Salánki Evelin (kékben) ötödikként zárt az oberwart-i világkupán |
Az ausztriai Oberwartban megrendezett női cselgáncsvilágkupán nem sikerült az éremszerzés, viszont három judós tehetségünk is értékes pontokat szerzett ötödik helyével. Ahogy már írtuk, szombaton Pupp Réka (48 kg) és Gercsák Szabina (63 kg) maradt le épphogy a dobogóról, míg vasárnap egyetlen női indulónk, Salánki Evelin (78 kg) örvendeztetett meg minket egy újabb helyezéssel. Számára jól indult a verseny, hiszen szlovén és horvát riválisát is ipponnal intézte el, ezt követően viszont ő volt a szenvedő fél előbb a japán Shori Hamada, majd a brit Gemma Gibbons zárta le idő előtt a mérkőzést, így Salánki az ötödik helyen végzett.
A római férfi világkupán vasárnapra szintén egy judósunk maradt. Ungvári Attila sérülése miatt csak Köller Milán indult a 81 kilósok között. Számára viszont hamar véget ért az itáliai kaland, mert az argentin Emmanuel Lucenti ipponnal búcsúztatta.
A hétvégén a németországi Düsseldorfba látogat a nemzetközi judós mezőny, ahol jól fizető Grand Prix-versenyen gyűjtögethetik a pontokat a sportolók.
Videón a római és az oberwart-i világkupa:
Judogi Magazin / Fotó: eju.net
