Oldalak

2015. február 8., vasárnap

OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓ

Szomorú szombat Szófiában

Az év második olimpiai kvalifikációs versenyén Szófiában 15 magyar próbált szerencsét. A szombati nap nem sok örömet hozott, de reméljük, a mai folytatásban már magyar sikereknek is örülhetünk.

Gercsák Szabina sem tudott pontokat szerezni Szófiában


A januári első állomáson jól teljesítettek judósaink, hiszen egy-egy arany, illetve ezüst mellett két bronzérmet is begyűjtöttek versenyzőink. Szófiában népes, 15 fős próbálkozott meg az olimpiai kvalifikációs pontok gyűjtögetésével. Szombaton közülük kilencen léptek tatamira.

A nőknél Siroki Ibolya (57 kg) az izraeli Maayan Greenbergtől kapott ki wazarival az első körben. A 63 kilogrammosok között két indulóért is szoríthattunk. Sajnos mindketten szintén hamar búcsúztak. Az ifjúsági olimpiai bajnok Gercsák Szabina a török Busra Katipogluval, míg Polyák Krisztina pedig a szlovén Nina Milosevic-csel szemben maradt alul.

A férfiaknál Burján László (60 kg) a dél-koreai Kyu Hwang Dongtól intéssel kapott ki, vele szemben ugyanebben a súlycsoportban Szabó Csaba számára szerencsét hozott az intés, de a második fordulóban ő is vereséget szenvedett. A német Joerg Onufriev ipponnal győzte le Szabót.

A 66 kg-osok között három férfi judósunkért is szoríthattunk, sajnos szintén nem túl sok sikerrel. Gorjánácz Zsolt ipponnal kapott ki az izraeli Tal Flickertől, Hagyó Gábor szerencsésebb volt nála, mert ugyancsak ipponnal győzött, majd hasonló módon búcsúzott a német Martin Setz-cel szemben. Utolsó reménységünk eszén, a francia Hugo Fonghetti járt túl egy ipponnal, így Zámbori Bence számára is lerövidült a szófiai kaland.

Az utolsó szombati súlycsoportban Szabó Frigyest az első körben a svéd Tommy Macias ipponnal győzte le.

A mai napon a nőknél már csak Breitenbach Anettért (70 kg), míg a férfiak között Ungvári Attiláért (81 kg), Köller Milánért (81 kg), Vér Gáborért (90 kg), Cirjenics Miklósért (100 kg) és Fogasy Gergőért (100 kg) szoríthatunk.

Judogi Magazin / Fotó: budomagazin.hu