Cirjenics Miklós bronzérmet szerzett!
A szombati nap sikertelensége után vasárnap több örömben volt részük a magyaroknak a szófiai Bulgária Openen, ahol Cirjenics Miklós (100 kg) bronzérmes lett, de további két hetedik helynek is örülhettünk.
![]() |
| Cirjenics Miklós lett a legeredményesebb magyar Bulgáriában |
A nőknél a szombati különítmény után vasárnap egyedül a kétszeres világbajnoki ezüstérmes Breitenbach Anettért szoríthattunk, aki másfél év kalandozás után tért vissza a judo világába, méghozzá rögtön egy jónak mondható eredménnyel. Az első körben a francia Melissa Heleine ellen egy jukóval nyert, második meccsén viszont már egy wazarival bizonyult jobbnak a szlovén Anka Pogacnik-kal szemben. A negyeddöntőben a későbbi győztes japán Chizuru Arai várt rá, aki ipponnal vetett véget a küzdelmüknek. Sajnos Breitenbach ezt követően nem tudott kiállni a vigaszági mérkőzésen, így végül hetedik lett.
A férfiaknál Ungvári Attila az előzetes névsor után hiányzott a tatamira lépők közül. Viszont a 81 kilósok között így is volt kiért szurkolni. Köller Milán azonban sajnos már az első fordulóban búcsúzott az ipponnal győzedelmeskedő holland Frank de Wit ellen.
Vér Gábor (90 kg) az év első olimpiai kvalifikációs versenyén Tuniszban ötödik lett, és ennek megfelelően, Bulgáriában is jól indított. Két ippon-győzelme után már-már reménykedhettünk egy újabb helyezésben, azonban számára is egy holland jelentette a végállomást. Michel Verhagen két perc alatt vetett véget kettejük küzdelmének.
Férfi 100 kg-ban mindkét indulónk kiválóan teljesített. Az olimpiai kvalifikáció szempontjából jól álló Cirjenics Miklós két ippont is dobott ellenfelein az elődöntőig, ahol azonban ahogy azt vasárnap megszokhattuk, holland riválisa állta az útját, akinek egy perc sem kellett a döntőbejutáshoz. A bronzmeccsen viszont Cirjenics fogta rövidre a párharcot, így egy harmadik hellyel gyarapította pontjait. Rajta kívül még Fogasy Gergő volt érdekelt ebben a súlycsoportban. Ő a harmadik körben ipponnal maradt alul egyiptomi riválisával szemben, az ötödik helyért pedig a dél-koreai Joghoon Won győzte le - akit Cirjenics felül múlt a bronzmeccsen -, így végül Fogasy az hetedik helyen zárt.
A vasárnapi mérkőzések egy helyen:
Jövő héten két helyszínen küzd a nemzetközi mezőny, kiegészülve természetesen a magyar judósokkal: a férfiak Rómában, míg a nők az ausztriai Oberwartban lépnek tatamira. Reméljük, újabb értékes helyezéseket elérve!
Judogi Magazin / Fotó: MJSZ/Horváth György
