Oldalak

2015. február 13., péntek

OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓ

A nők a szomszédban, a férfiak az örök városban gyűjtögethetik a pontokat

Oberwartban öt női, míg Rómában hat férfi cselgáncsozónk lép tatamira a hétvégén.

Pupp Réka Tuniszban bronzérmet szerzett

Hat férfi judósunk próbál szerencsét Rómában a 237 fős mezőnyben, hogy minél több olimpiai kvalifikációs pontot szerezzen a folytatásra. 66 kg-ban három indulónkért is szoríthatunk, Gorjánácz Zsolt, Majer Tibor és Őri Felicián személyében. Rajtuk kívül Pál Gyula (73 kg), Köller Milán (81 kg), és amennyiben múlt heti ujjsérüléséből felgyógyul, akkor Ungvári Attila (81 kg) lép még tatamira.


A nőknek kevesebbet kell utazniuk, de nem csak szomszédolni mennek a Sógorokhoz. Oberwartban a 48 kilósok között az év első olimpiai kvalifikációs versenyén Tunéziában bronzérmet szerző Pupp Réka indul. Számára továbbra is a tapasztalatszerzés lehet a cél, hiszen súlycsoportjában egyelőre Csernoviczki Éva az első számú versenyzőnk. Ausztriában, 52 kg-ban Keliger Bernadettért és Polgár Lucáért szoríthatunk, míg 63 kg-ban a csütörtökön díjazott Gercsák Szabina harcol az olimpiai pontokért. 78 kilóban Salánki Evelin próbál szerencsét, a mindössze 11 induló között. A hölgyek hétvégéjére egyébként 140-en neveztek.

Judogi Magazin / Fotó: Kovács Anikó/MOB