Tóth Krisztián első, Gercsák Szabina második a Héraklész Gálán
Csütörtök este tizenegyedik alkalommal díjazták az utánpótlás legjobbjait. A tavalyi teljesítmények alapján, nagy örömünkre két judós is a dobogón végzett!
![]() |
| Két judós is a Héraklész Gála díjazottjai között |
Tóth Krisztián számára már nem ismeretlen a Héraklész Gálák légköre, hiszen tavaly éppen lemaradt az első helyről és második lett. Idén viszont nem volt kérdés, hogy őt illeti az első hely sorsa. A 90 kilós tehetség 2014-ben a felnőttek között világbajnoki ezüst- és Európa-bajnoki bronzérmet szerzett. Ezen kívül a juniorok vb-jét megnyerte, a korosztályos Eb-n pedig ötödikként zárt.
Gercsák Szabinát a felnőtt mezőnyben is vb- és Eb-érmeket szerző Kárász Anna előzte meg a hölgyek mezőnyében. Ennek ellenére a judós is szép kollekciót gyűjtött tavaly, hiszen megnyerte az ifjúsági olimpiát, továbbá a junior Európa-bajnokságot. Továbbá a felnőtt mezőnyben is bontogatja már szárnyait.
Gratulálunk nekik és az összes magyar utánpótlás díjazottnak!
DÍJAZOTTAK
Férfi egyéni:
- 1. Tóth Krisztián (judo)
- 2. Hajdú Jonatán (kajak-kenu) és Esztergályos Patrik (vívás)
- 3. Grátz Benjámin (úszás)
Női egyéni:
- 1. Kárász Anna (kajak-kenu)
- 2. Gercsák Szabina (judo) és Márton Anna (vívás)
- 3. Földházi Zsófia (öttusa)
Férfi kiscsapat:
- 1. Párbajtőrcsapat (Bányai Zsombor, Berta Dániel, Cho Taeun Sándor, Hamar Balázs)
- 2. Kajak-kenu csapat (Birkás Balázs, Balaska Márk)
- 3. Öttusacsapat (Bereczki Richárd, Regős Gergely, Tomaschof Soma)
Női kiscsapat:
- 1. Teniszcsapat (Stollár Fanny, Gálfi Dalma, Udvardy Dalma)
- 2. Kajak-kenu csapat (Lucz Noémi, Sólyom Dóra)
- 3. Vívócsapat (Márton Anna, László Luca, Záhonyi Petra, Papp Borbála)
Csapat:
Győztes - U18-as vízilabdacsapat
Judogi Magazin / Fotó: MOB/Szalmás Péter
