Oldalak

2015. február 13., péntek

UTÁNPÓTLÁS

Tóth Krisztián első, Gercsák Szabina második a Héraklész Gálán

Csütörtök este tizenegyedik alkalommal díjazták az utánpótlás legjobbjait. A tavalyi teljesítmények alapján, nagy örömünkre két judós is a dobogón végzett!
Két judós is a Héraklész Gála díjazottjai között

Tóth Krisztián számára már nem ismeretlen a Héraklész Gálák légköre, hiszen tavaly éppen lemaradt az első helyről és második lett. Idén viszont nem volt kérdés, hogy őt illeti az első hely sorsa. A 90 kilós tehetség 2014-ben a felnőttek között világbajnoki ezüst- és Európa-bajnoki bronzérmet szerzett. Ezen kívül a juniorok vb-jét megnyerte, a korosztályos Eb-n pedig ötödikként zárt.

Gercsák Szabinát a felnőtt mezőnyben is vb- és Eb-érmeket szerző Kárász Anna előzte meg a hölgyek mezőnyében. Ennek ellenére a judós is szép kollekciót gyűjtött tavaly, hiszen megnyerte az ifjúsági olimpiát, továbbá a junior Európa-bajnokságot. Továbbá a felnőtt mezőnyben is bontogatja már szárnyait.

Gratulálunk nekik és az összes magyar utánpótlás díjazottnak!

DÍJAZOTTAK
Férfi egyéni:
  • 1. Tóth Krisztián (judo)
  • 2. Hajdú Jonatán (kajak-kenu) és Esztergályos Patrik (vívás)
  • 3. Grátz Benjámin (úszás)
Női egyéni:
  • 1. Kárász Anna (kajak-kenu)
  • 2. Gercsák Szabina (judo) és Márton Anna (vívás)
  • 3. Földházi Zsófia (öttusa)
Férfi kiscsapat:
  • 1. Párbajtőrcsapat (Bányai Zsombor, Berta Dániel, Cho Taeun Sándor, Hamar Balázs)
  • 2. Kajak-kenu csapat (Birkás Balázs, Balaska Márk)
  • 3. Öttusacsapat (Bereczki Richárd, Regős Gergely, Tomaschof Soma) 
Női kiscsapat:
  • 1. Teniszcsapat (Stollár Fanny, Gálfi Dalma, Udvardy Dalma)
  • 2. Kajak-kenu csapat (Lucz Noémi, Sólyom Dóra)
  • 3. Vívócsapat (Márton Anna, László Luca, Záhonyi Petra, Papp Borbála)
Csapat:
Győztes - U18-as vízilabdacsapat

Judogi Magazin / Fotó: MOB/Szalmás Péter